Technologie výroby kachlových kamen

Původní myšlenka vyrábět kachlová kamna klasickou technologií, tedy ručním vtlačováním keramické hlíny o vysokém obsahu šamotu do sádrových forem, se ukázala jako jediná vhodná pro náš záměr, vyrábět kachlová kamna složitých tvarů, malovaná a zlacená. Touto technologií můžeme vyrábět kachlová kamna stejně jako kamnářští mistři v době minulé. Moderní je pouze zpracování hlíny a nanášení glazur. Malování a zlacení se dělá opět tak, jako kdysi.

Vytápění kachlovými kamny

Vývoj technologií spalovacích komor, krbových a kamnových vložek, umožnil kombinaci klasických kachlových kamen a těchto moderních prvků a spojil je v dokonalý systém vytápění při zachování krásy kachlových kamen. Běžně se dnes můžeme dívat do ohně přes keramické žáruvzdorné sklo a nemít přitom strach, tak jako dříve, z možného vznícení interiéru z klasického otevřeného krbu.

Kachlová kamna – Výroba kachlů

Při výrobě kachlů pro kachlová kamna a krby používáme hlínu nejvyšší kvality, se zaručenou stálostí barevnosti střepu, což nám umožňuje používat i transparentní glazury a dosahovat tak při výrobě kachlových kamen nádherných barev, které jsou vhodné nejen do zámků a hradů, ale i do nových domů s klasickým interiérem. Pro výrobu moderních kachlových kamen a krbů používáme naopak krycí a umělecké glazury, které se hodí i do nejmodernějších interiérů.