Kachlová kamna

Kachlová kamna jsou zařízení na spalování dřeva s vysokou účinností. Jsou vhodným řešením pro ty, kteří chtějí zdravým sálavým teplem vytopit obytný prostor domu a zároveň se těšit z estetiky ohně. Kachlová kamna jsou připravena na větší dávky dřeva a samotné přikládání dřeva je takto realizováno jen každých 8 až 12 hodin, čili 2 – 3 x za den. Toto oproti standardním krbům představuje největší rozdíl. Kachlová kamna jsou proto vhodné zejména pro ty, kteří potřebují maximální komfort obsluhy a co nejdelší tepelnou setrvačnost.

Kachlová kamna jsou vhodné také pro astmatiky a alergiky, protože produkují blahodárné infračervené záření srovnatelné se zářením Slunce, nevíří prach a vzduch nevysušují. Každý předmět po zahřátí uvolňuje záření v určitých frekvencích. Keramické kachle mají nejlepší vlnovou délku infračerveného záření. To znamená, že sálání z kachlových kamen proniká jen jemně pod naši pokožku a masíruje nervové receptory. Uklidňuje a prospívá i celkovému klimatu v interiéru domu, protože produkuje záporné ionty.

Oslovte nás a my Vám navrhneme a vyrobíme kachlová kamna na míru, připravíme správný přepočet a zrealizujeme i odbornou stavbu kachlových kamen. Cena kachlových kamen je velmi individuální záležitost, která zohledňuje jednak velikost pece, výkon, kvalitu materiálů a použitých technologií a také podíl keramických a omítaných ploch, čili celkový design kachlových kamen. Závisí tedy i na tom, zda to bude ve Vašem případě omítaná pec nebo keramická kachlová kamna, či teplovodní kachlová kamna.